Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się u nas dzieje, zostaw swój adres e-mail. Pamiętaj. Nie spam-ujemy. Nikomu, pod żadnym warunkiem nie udostępnimy Twoich danych. W każdym mailu duży, widoczny przycisk „zakończ subskrypcję” 

Festiwal Kolorów

Festiwal Kolorów

To nasz pierwszy foto i wideo reportaż. Można rzec - nasz debiut. Jak wyszło? Zobaczcie sami :)

Telewizja Obywatelska

Telewizja Obywatelska

Jesteśmy społecznym, oddolnie finansowanym, niezależnym od władzy i biznesu medium obywatelskim. Naszą misją jest...

społeczeństwo

społeczeństwo

Naszym celem jest budowa społeczeństwa obywatelskiego. Świadomego swoich praw i obowiązków.

Edukacja

Edukacja

To nasz najważniejszy filar gdyż na edukacji znamy się najlepiej. Mamy 5 lat doświadczenia i około 4000 osób zarażonych pasją do fotografii.

Kultura

Kultura

Będziemy utrwalać, rejestrować w całości koncerty, festiwale, wystawy. Robić ich zapowiedzi i przeprowadzać wywiady z twórcami...

luty 2015

Bal mikołajkowy Fundacji Tacy Sami

W dniu 30.01 odbył się bal mikołajowy dla setki dzieciaków z niesprawnością intelektualną. Wydarzenie zostało zorganizowane przy współpracy kilku organizacji pozarządowych i jest ono dowodem na to, że tak współpraca jest możliwa i może być bardzo owocna.

3 luty 2015

Daniel Somber prezentuje swoją pierwszą wystawę pt , 30 cm ponad chodnikami'. Zdjęia o tematyce deskorolkowej powstawały przez 3 lata równocześnie z filmem deskorolkowym autorstwa Mateusza Macioszka. W wystawie zdjęć gościnny udział wzięła Sylwia Owczarczyk oraz Tomasz Smoliński.

styczeń 2015

Ten reportaż to jeden z 4 zrealizowanych w ramach cyklu „Trzeci Sektor - pozytywnie” dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Celem projektu jest zmiana wizerunku organizacji pozarządowych poprzez przybliżenie szerszej publiczności podejmowanych przez nie działań i ludzi je tworzących. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi materiałami. 

15 grudnia 2014

Jednym z działań podejmowanych w ramach akcji „Uśmiechy Dzieci Dla Dzieci” było wykonywanie zdjęć uśmiechniętych dzieci i dorosłych w mobilnym studio fotograficznym zbudowanym przez zespół portalu www.lubiefotografie.pl,  który jest częścią Fundacji Społecznie Wrażliwi. Przez dwie soboty studio miesiło się w pasażu galerii Olimp. Wykonaliśmy łącznie ponad 500 zdjęć.  

08 grudnia 2014

Fundacja Społecznie Wrażliwi i nasza Telewizja wsparły akcję „Uśmiechy Dzieci Dla Dzieci”, która jest prowadzona przez uczniów I LO im. Stanisław Staszica. Celem akcji jest pozyskiwanie środków na hospicjum im. Małego Księcia z Lublina. Nasza ekipa wsparła młodzież w przygotowaniu spotu promującego kampanię. 

Klip Zespołu Tańca Dawnego "Belriguardo" zrealizowany przez Społeczną Telewizję Obywatelską TOtv.pl w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Drugie miejsce w konkursie Nauczyciel z Pasją zajęły ex aequo Pani Halina Szwajgier i Magdalena Augustynek z III L.O. w Lublinie. Zapraszamy na wywiad z Laureatkami i ich uczniami.

Znamy już Zwycięzcę I edycji Konkursu "Nauczyciel z Pasją". Jest nim Pani Celina Małek z Gimnazjum nr 1 w Niedrzwicy Dużej. Odwiedziliśmy Panią Celinę i jej uczniów z naszą kamerą i zapytaliśmy jakie emocje towarzyszyły im po ogłoszeniu wyników :)

"Po nitce do sztuki" to cykl warsztatów dla dzieci, które odbywają się cyklicznie w Galerii Labirynt. Każde warsztaty dotyczą innej dziedziny sztuki współczesnej - fotografii, komiksu, street artu, filmu animowanego, muzyki eksperymentalnej, designu i projektowania. Zajęcia prowadzą artyści i animatorzy kultury. Podczas spotkań dzieci mają okazję zmierzyć się z pobudzającymi kreatywność zadaniami, a także wziąć udział w artystycznych grach i zabawach.

Podczas warsztatów "Kolor - co to takiego?", które odbyły się w Galerii Labirynt, dzieci szukały odpowiedzi na pytania o to, jaka jest rola barw w sztuce, czym jest plama barwna, dlaczego jedne kolory są podstawowe a inne pochodne, która barwa jest ciepła, a która zimna. Do malowania wykorzystały różne, nietypowe materiały. Zobaczcie sami! :)

6 października w Hotelu Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym, odbyła się konferencja p.t. „Regranting – nowy, efektywny sposób współpracy organizacji pozarządowych z samorządem”. Organizatorami konferencji byli: Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

Zapraszamy na wywiad z panią Beatą Stepaniuk-Kuśmierzak, którą opowiedziała nam, jakie działania podejmuje jako Radna Miasta Lublin.

Warsztaty "Kwaśna chemia" to jedno z wydarzeń w ramach cyklu „Labirynt doświadczalny”. Projekt ten ma na celu przybliżanie dzieciom dziedzin nauki jak fizyka, chemia, biologia, matematyka, technika. Zajęcia są skierowane do dzieci w wieku 10-12 lat, a udział w nich jest bezpłatny. 

W ramach cyklu "Nauczyciel z Pasją Show" przeprowadziliśmy wywiad z Dyrektorem Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin - panią Ewą Dumkiewicz-Sprawką. Pani Ewa opowiedziała nam czym jest dla niej pasja oraz kim jest nauczyciel z pasją.

Pierwsze miejsce w I Etapie konkursu na "Nauczyciela z Pasją" zajęła Pani Celina Małek z Gimnazjum nr 1 w Niedrzwicy Dużej. Odwiedziliśmy Panią Celinę i jej uczniów z naszą kamerą i zapytaliśmy o nastroje przed II Etapem :) 

W Pracowni Plastycznej Potok na Sławinku odbyły się warsztaty "Kalejdoskop hand-made" zrealizowane w ramach projektu "Kalejdoskop Sztuki" Fundacji Szpilka. Podczas warsztatów uczestnicy mieli szansę przenieść się do ruchomego świata kolorowych szkiełek i spróbować stworzyć swój własny kalejdoskop.  

Na kilka dni przed zakończeniem głosowania w konkursie "Nauczyciel z Pasją", odwiedziliśmy dwie szkoły z największą liczbą zebranych głosów. Jedną z nich było III L.O. w Lublinie. Zapytaliśmy uczniów kogo głosili oraz co myślą o naszej kampanii. Poprosiliśmy również o krótki wywiad kandydatkę do tytułu "Nauczyciel z Pasją" :)

W dniu 04 października zespół Społecznej Telewizji Obywatelskiej TOtv.pl wykonał reportaż z panelu dyskusyjnego poświęconego społecznej odpowiedzialność biznesu (CSR) zorganizowanego przez LW „Bogdanka” S.A.

"Nauczyciel z Pasją Show", to cykl materiałów wideo, w którym znajdziecie m.in. wywiady z gwiazdami, reportaże o nauczycielach z pasją, sondy uliczne i wiele innych. Dziś mamy dla Was wywiad z członkami grupy No Potatoes: Radkiem Misztalem i Kamilem Choiną. Zapraszamy! 

"Kalejdoskop Sztuki, to projekt Fundacji Szpilka, który będzie realizowany od 26 września do 6 października". Jest to cykl bezpłatnych warsztatów artystycznych i otwartych wykładów o sztuce. Projekt skierowany jest do mieszkańców Lublina, a szczególnie dzielnic Sławinek i Sławin.

"Profilaktyka Zdrowia Seniora" to inicjatywa Stowarzyszenia Samopomocy Terytorialnej, promująca zdrowy styl życia. Na spotkanie zaproszeni zostali seniorzy oraz ich rodziny. Goście mogli posłuchać porad specjalistów jak aktywnie spędzać wolny czas i zdrowo się odżywiać.

JOSEPHINE BAKER/RYTMY OPORU jest projektem z pogranicza tańca, muzyki (koncertu), oraz sztuk wizualnych. W trakcie spektaklu muzyka i obraz tworzone są na żywo przez duet Dymiter_franczak, jednocześnie stając się tłem dla tańca Justyny Jasłowskiej, reinterpretującej na nowo ruch Josephine Baker i sytuujący go w szerszej perspektywie historycznej i współczesnej.

W Domu Kultury Narnia odbył się spektakl interdyscyplinarny, będący rezultatem współpracy Justyny Jasłowskiej oraz uczestniczek warsztatów w ramach projektu "Pod pretekstem tańca", który został zrealizowany w ramach programu rezydencji artystycznych Laboratorium Sztuki Społecznej (LSS). O projekcie opowiedziała nam jego autorka oraz uczestniczki.

Zespół TOtv.pl miał przyjemność uczestniczyć w spotkaniu blogerów parentingowych "Blogowe piękno mam". Organizatorki postanowiły wyjść na przeciw zmęczonym rodzinom i umilić im czas. Zapraszamy na relację z tego wydarzenia!

"Lightskin" to projekt funkcjonujący na przecięciu instalacji site-specific, performance'u, teatru tańca, koncertu muzyki elektronicznej. Jaka jest jego idea, na czym polega i jak oddziałuje na odbiorów, opowiedział nam jego twórca Patryk Lichota.

12 sierpnia 2014 w Dworku Wincentego Pola w Lublinie miało miejsce wydarzenie "Ratowanie pamięci" - Inicjatywa Obywatelska na rzecz rozwoju tradycji kulturowych dzielnicy Kalinowszczyzna. Było to wielokulturowe spotkanie – z opowieściami, z muzyką i z poczęstunkiem, zorganizowane przez Stowarzyszenie Samopomocy Terytorialnej oraz Dworek Wincentego Pola – Oddział Muzeum Lubelskiego w Lublinie.

2 sierpnia w restauracji Zielony Talerzyk miało miejsce wydarzenie podsumowujące projekt Fundacji Szpilka „Czuję miętę do Lublina”. Do udziału zgłosiło się trzynastu uczestników. Każdy z nich miał 10 minut na to, aby przedstawić swoją prezentację i opowiedzieć, o tym co robi.

Mieliśmy tak wiele pomysłów, że nie zdołały się one pomieścić w jednym filmiku :) Zobaczcie drugą naszą propozycję konkursową. 

Nasz zespół podjął wyzwanie Tymbarka i przygotował dwie etiudy konkursowe, pokazujące jak bawimy się z aplikacją GRAMoFUN. Oto pierwszy nasz filmik. Zobaczcie koniecznie! :)

Please reload